Burun Ucu Estetiği Burun Ucu Kaldırma - Burun Ameliyatı

Linkler

Burun ucu kaldırma

Burun ucu kaldırma işlemleri, burnun en uç kısmının öne ve yukarıya doğru yönelebilmesi amacıyla yapılır. Burun ucunun kaldırılması, burnun en dar havayolu bölgesi olan "nazal valv bölgesi" nde de genişlemeye neden olarak burun havayolu direncinin azalmasına katkı sağlayabilir ve burun tıkanıklığı tedavisinin bir parçası olarak da uygulanabilir.

Açık Teknik Burun Ucu Kaldırma

Açık teknikte burun ucu estetiği şeklinde yapılır. Burun ucundaki kıkırdakların arasına dik olarak yerleştirilen "strut greft" ile burun ucunun öne doğru yönelmesi sağlanır. Bununla birlikte işlem sonrasında burun ucuna kıkırdaktan hazırlanan "şapka greft" ya da "cap graft" gibi çeşitli kıkırdak greftler yerleştirilebilir. Ben genellikle kıkırdak zarlarını paket olarak hazırlayarak en son doğal burun ucu dolgusu olarak kullanmayı tercih ediyorum

Ayrıntıları bulabileceğiniz link >> Burun Ucu Estetiği

Kapalı Teknik Burun Ucu Kaldırma

Kapalı teknik burun ucu estetiği şeklinde, sadece burun ucunun öne ve yukarıya doğru yönelmesini sağlayan işlemlerden ibarettir.

Hem açık hem de kapalı teknik burun ucu kaldırma yöntemlerinde insizyonlar yapıldığından burun ucunda ödem görülebilir ve bandaj gerekebilmektedir.

Ayrıntıları bulabileceğiniz link >> Burun Ucu Estetiği

İple Burun Ucu Kaldırma

Dikiş yöntemleri ile burun ucunun kaldırılması işlemlerini, geçici olması ve kalıcı dikiş materyallerinin deri reaksiyonlarına neden olabilmesi nedeniyle çok tercih etmiyorum.

Ayrıntıları bulabileceğiniz link >> Burun Askı Yöntemi: Geçici ve Gereksiz Bir Yöntem Olabilir!

Eksternal Strut Greft İle Burun Ucu Kaldırma

Basit, pratik, kalıcı, riski az, lokal anestezi ile yapılabilen, bandaj ve tampon gerektirmeyen, eksternal strut greft tekniği animasyonunu ve uygulama fotoğraflarını bulabileceğiniz link >> Farkli Bir Burun Ucu Kaldırma Yöntemi: Eksternal Strut Greft

Burun Ucu Dolgusu ile Burun Ucu Estetiği

Burun dolgu materyalleri ile ilgili çeşitli riskler mevcuttur. Kalıcı ve geçici olarak piyasada kullanılan bu dolgu materyalleri ile ilgili ayrıntıları bulabileceğiniz link >> Burun Dolgusu Yaptırırken Dikkat!

Botoks İle Burun Ucu Kaldırma

Burun ucunda bulunan ve burun ucunu özellikle gülümseme esnasında aşağıya doğru çeken kasa yapılan tekrarlayan botoks uygulamaları ile burun ucu daha kalkık görünümde olabilmektedir. Bu yöntemin, geçici olması ve botoks riskleri gibi dezavantajları mevcuttur.